Začalo to nenápadne už roku 1848, kedy dvadsaťtriročný Louis Brandt vo švajčiarskej dílně zostrojil vreckové hodinky, na ktorých stavbu použil diely z produkcie tamojších drobných remeselníkov. Jeho prvé hodinky si našli svojich majiteľov najmä v slnečnej Taliansku, ale aj studených kútoch Škandinávie. Roku 1879 Louis umiera a opraty nad výrobou hodiniek preberajú jeho dvaja synovia, Louis-Paul a César, pod ktorých taktovkou o rok neskôr vzniká prvá továreň na výrobu hodiniek.
Dôležitým míľnikom bol rok 1894, kedy svetlo sveta uzrel kaliber Omega, podľa ktorého je nakoniec celá spoločnosť pomenovaná. Obaja bratia bohužiaľ roku 1903 umierajú a najväčšia švajčiarska hodinárska spoločnosť s viac ako ôsmimi stovkami zamestnancami a ročnou produkciou takmer štvrť milióna hodiniek, sa ocitá v rukách štyroch mladých ľudí; najstaršiemu z nich pritom bolo 24 rokov.
Roku 1932 sa hodinky Omega stávajú oficiálne časomierou Olympijských hier a dnes má Omega veľmi úspešný športový tím, ktorý na hrách podáva špičkové výkony. V šesťdesiatych rokoch boli hodinky Omega zaradené do oficiálneho vesmírneho programu NASA a nie náhodou to bol model Speedmaster, ktorý 21.júna 1969 zdobil zápästia Neila Armstronga - prvého človeka na Mesiaci.